Szwendacze,

Najrzydziury

i Kminki.

Kreatywne przewodniki dla dzieci

Sklepik

Szwendacza

Możesz razem z nami szwendać się po mieście, zaglądać w zakamarki i kminić zagadki. W naszym sklepiku znajdziesz, to czego Ci potrzeba.

Smoczy przewodnik

Jak oswoić 48 smoków w jeden dzień? 

Kraków. Smoczy przewodnik dla dzieci .

Stare Miasto w Krakowie opanowały smoki! Pochowały się w zakamarkach, łażą po ścianach i dachach. Wiele z nich dla niepoznaki skamieniało… Ale uwaga! To dzikie i nieoswojone stworzenia, niektóre mogą ugryźć. No i oczywiście, wszystkie znają się z Wawelskim. Nauczymy Cię jak je wywęszyć, wywabić a nawet oswoić! Potrzebujesz tylko jednego – Smoczego przewodnika.

Wydanie Smoczego przewodnika za

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Szwendacz historyczny

Supełki, Mumia I tajemnicza szuflada 

Sekrety książek czyli Szwendacz historyczny

W przygotowaniu.

To będzie opowieść o…..xoivnir uyghxlv irydhnlox gyhlnofdbyuh glncofglucblon cvflghnjbithjol jolmnl To będzie opowieść o…..xoivnir uyghxlv irydhnlox gyhlnofdbyuh glncofglucblon .

Trzymajcie kciuki!

Kto za tym stoi?

To my! Łucja i Paulina.

Łucja i Paulina. Dwie matki, historyczki sztuki, przewodniczki, pilotki wycieczek. Zjadłyśmy zęby na turystyce i edukacji, a przez nasze ręce przewijają się tysiące dzieciaków. Przekazujemy im szaloną miłość do sztuki i historii, a dodatkowo zarażamy bakcylem odkrywania i podróży . Mamy za sobą setki wypraw po Europie i Polsce, wiele nagród i wyróżnień. Ale to, co dla nas najcenniejsze – to pewność, że przynosimy radość dzieciom.

Opinie szwendaczy

Bardzo lubię oglądać „Podróże z Maius”. Uważam, że są bardzo ciekawe, pokazują niezwykłe miejsca i dzieła sztuki. Najbardziej podobały mi się odcinki o Domenico Ghirlandaio i architekturze toalet w Norwegii ? Mojego starszego brata najbardziej zainteresował odcinek o relikwiach świętych. Lubię jak Pani Paulina żartuje i opowiada ciekawostki.

Julka, lat 10

Pani Fishka opowiada wszystko bardzo dokładnie. Na spacerach z Panią Fishką można wejść wszędzie i zawsze pyta dzieci gdzie chcą iść, więc chodzimy zawsze tam gdzie my chcemy. Fishka potrafi rozmawiać z dziećmi i dorosłymi, więc poznaliśmy kilka ciekawych ludzi. Opowiada nam też o różnych fajnych ludziach którzy już nie żyją. Lubię też gadżety które przynosi na spacery jak lupki i białe rękawiczki. Z Panią Fishką wszystkie zagadki są rozwiązane.

Piotr, lat 8

Lubię być w klubie u Pani Fishki, bo jeśli to jest klub to wiadomo że nie każdy może w nim być. Pani Fishka dużo opowiada i ciągle chce mi się jej słuchać. Nigdy mi się nie nudzi to co mówi. Ale słucha też dzieci i każdy może odkrywać w śledztwach różne tropy. Jak później chodzę po Krakowie z rodzicami, to dokładnie pamiętam miejsca w których byliśmy z Fishką.

Emilia, lat 10

Pani Fishka jest wyjątkową osobą – pełną zapału, pogody ducha i wiedzy. Znalazła niezwykły sposób, żeby swoją wiedzę przewodnika przekazać dzieciom. Scenariusze jej spacerów są kunsztownie zaplanowane, pełne tajemnic, faktów i magicznych starych przedmiotów. Dzieci na każdym z nich mają poczucie, że to one odkrywają największe tajemnice historii Krakowa. Przy okazji zapamiętują mnóstwo informacji. Dla mnie samej spacery z Panią Fishką wielokrotnie były bodźcem do poszukiwania informacji o historii naszego miasta.

Mama Emilii i Piotra _ tutaj proszę bez wieku 😉

Aktualne przygody 

Poczytaj co aktualnie broimy z Kminkami i Najrzydziurami

Wiecie dlaczego Szwendacze, Najrzydziury i Kminki nie wystąpiły w naszym Smoczym przewodniku po Krakowie? Nie uwierzycie. Najzwyczajniej się wstydzą! One zwykle nie wychodzą do ludzi. Są nasze, mieszkają z nami, ale nawet przed gośćmi się chowają. Za to bardzo nam pomagały.

Kontakt

+48 697 367 511, +48 509 206 526

halo@szwendacze.com